dry center reklam alanı

Çanta Temizleme

Basitçe söylemek gerekirse; bir çanta, kadınlar için herhangi bir aksesuardan çok daha fazlasını ifade eder. Kadınların sevgili çantaları, şık kıyafetlerinin vazgeçilmez tamamlayıcısı olmakla kalmaz; iş günleri, rahat geziler, gece davetleri veya günlük yaşamda eşyalarını taşımak için de harika bir yardımcıdır.

Kadın çantalarının, kullanım sıklığına bağlı olarak yıpranmalara maruz kalmasıysa, hayatın bir gerçeğidir. Bu aşamada, Dry Center’dan çanta temizleme hizmetinin alınmasını gerektiren iki ana neden vardır:

 1. Çanta Hijyeni: CBS’de yer alan habere göre; el çantaları, ortalama bir tuvalet sifonundan bile daha fazla mikrop içerebilmektedir. Ellerin hem çantalarla hem diğer yüzeylerle sürekli temas içinde olması, cep telefonlarının çantaya koyulması, akıntıya neden olabilecek makyaj, gıda malzemelerinin çantayla taşınması ve çantaların düzenli olarak temizlenmemesi, hijyeni tehdit eden başlıca unsurlardır. Haber linki: CBS News

 2. Çanta Estetiği: Çanta Estetiği, çantanın hem iç hem dış görünümüyle ilgilidir. Çantaların sapı, kayışı dahil, ana maddesi olan deri veya kumaş bölümlerde zamanla oluşan kir, leke, soluk, dikiş açılması gibi istenmeyen görünümler ve çantada bulunan astar, fermuar, ayak, zincir gibi parçalarda meydana gelen aşınmalar, çantanın kuru temizlemeye verilme zamanının geldiğini gösterir.

Çanta Kuru Temizlemeye Verilir mi?

Çanta kuru temizlemeye verilir mi sorusunun ikili bir cevabı vardır: Evet, çanta kuru temizlemeye verilir, ama Dry Center gibi konusunda uzman bir kuru temizlemeciye.

Çantaların farklı kalıpları olsa da, giysilerle birçok ortak noktaları vardır: Kullanılan malzemeler, aksesuarlar, ekseriyetle dikişe bağlı üretim özellikleri.... Bu ortak noktalara rağmen, ister designer, ister günlük kullanılan bir çanta olsun, çantaların renk, parlaklık ve formlarını koruyabilmeleri için uzman ellerde, doğru teknik ve malzemelerle işlem görmeleri gerekir.

Dry Center, profesyonel çanta kuru temizleme ile tam burada devreye girer ve çantanızı eski ihtişamına kavuşturmak için gerekli hizmetleri sunar. Ayrıca, çantanın yanı sıra; cüzdan, kartlık, kemer, kılıf, bavul ve valiz kuru temizleme hizmeti de vermekteyiz. Valiz ve bavulla ilgili hizmetlere valiz temizleme ve valiz kuru temizleme bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

Çanta Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Çanta kuru temizleme nasıl yapılır sorusunun cevabı, çantanın üretim özellikleri ve ihtiyaç duyulan bakımlarda gizlidir.

Bir çantanın, üretildiği malzeme ve aksesuarlarını tanımlamak önemlidir, çünkü; her deri veya kumaşın, her aksesuarın yapılan işlemlerdeki renk haslığı, doku dayanıklılığı, sürtünme ve ısıya karşı duyarlılıkları birbirinden farklıdır. Çantayı tanımladıktan sonra, çantanın mevcut durumunu analiz eder ve ihtiyacı olan bakımları hassasiyetle uygularız.

 • Çanta Temizleme: Kullanım sonucu çanta yüzeyi ile iç astarında, tozlar ve kirler birikir. Bu kirlenme, çantaların orijinal renk ve dokularının üzerinde bir katman oluşturur. Çantanın canlı, parlak görünmesine engel olan bu katmanı, derinlemesine çanta kuru temizleme yaparak ortadan kaldırırız.

 • Leke Çıkarma: Çantalar; iç ve dış lekelenmelere karşı açık durumdadır. Oje, ruj, rimel gibi makyaj malzemesi lekeleri, dökülen kolonya, parfüm, deodorant nedenli lekeler ile çanta üzerinde sıkça karşılaşılır. Çantada; akan kalemden bulaşan mürekkep lekesi, çay, kahve, şarap, mum, sakız, yiyecek, içecek ve su lekeleri görmek de işten bile değildir. Dry Center, uzman leke çıkarma teknikleri ve özel leke çıkarıcılar ile çantadaki lekelere en etkili müdahaleyi yapar.

 • Yağ Giderme: Çanta derileri gözenekli olduğu için ter, doğal vücut yağları, el kremleri, losyonları deriye kolayca sızarak, çantada yağlanmaya neden olur. Bu yağlanmanın neden olduğu koyu ve mat görünümler, en çok çantanın sık temas edilen, kulp, sap ve diğer tutamaklarında olur. Kuru temizleme sıvısı, doğal bir yağ giderici olduğu için çantanın kuru temizlemeye verilmesi ile en iyi sonuçlar alınır.

 • Küften Arındırma: Nem, havasız ve karanlık ortamlar, giysilerde olduğu gibi çantalarda da küf oluşmasına neden olur. Sadece temizlemek, küfün çantadan arındırılmasına yetmeyeceği için özel solüsyonlarla küfün kökünü kazırız. Bu sayede, varsa çantadaki koku da giderilir.

 • Dezenfeksiyon: Çanta hijyeni, önemsenmesi gereken bir sağlık konusudur. Çanta kuru temizleme yapılarak ve dezenfekte edilerek virüs, bakteri ve mikroplara karşı hijyen hale getirilir. Dezenfektan uygularken, fazla temas edilen; kemer, kayış, kulp, cep gibi kısımlara daha fazla dikkat gösteririz.

 • Koruma Kalkanı: Dry Center, kuru temizlemeye verilen çantalara gelişmiş bir koruma bakımı uygular. Bu sayede; çantalar, kir, toz, leke, su gibi dış tehditlerden daha az etkilenir. Su geçirmezlik, çantanın dokusunu bozmayan nano kaplama ile yapılır.

 • Renk Canlandırma: Çantalar, güneş ışığı nedeniyle renklerini kaybetmeye, sürtünme nedeniyle (özellikle kot pantolondan), boya almaya eğilimlidirler. Dry Center, kuru temizlemeye verilen çantayı önce temizler, sonra pigment ve boya kullanımı ile çantanın solmuş, sararmış, çizilmiş kısımlarına hassas dokunuşlar yapar.

 • Çanta Boyama: Çantadaki solma ve renk kayıpları, onarılamayacak durumdaysa, çantaları ustalıkla boyarız. Üstelik çanta boyası yapılacağı zaman farklı bir renk seçerek, çantanızın yeni bir rengi olmasını sağlayabilirsiniz. Çantanın farklı bölümleri için, farklı renkler seçilerek, çantaya yeni bir tarz katmak da mümkündür.

 • Deri Tamiri: Kuru ve sıcak hava koşullarında, hakiki derideki doğal yağlar buharlaşma eğilimindedir, bu da, çantaların derisinin büzülmesine ve çatlamasına neden olur. Ayrıca; çantanın yüzeylere daha fazla temas eden köşesi, kenarı, tabanı, ayakları daha çok yıpranır. Bu yıpranma sonucunda; aşınmış, yırtılmış, soyulmuş bir çantaya bakıyorsanız, çantayı Dry Center’a getirmenizin kesinlikle faydası olacaktır.

 • Çanta Tamiri: Çantada bulunan toka, fermuar, çıtçıt, düğme, kilit, kopça, kanca, klips gibi parçalar zamanla veya aldıkları darbelerle zarar görebilirler. Dry Center, bu parçalar için öncelikle onarımı önceler, onarılamayanlar parçaları ise onayınızı alarak değiştiririz.

 • Yenileme: Çantadaki bütün gevşek dikişler, ip, iplik çıkmaları, sayısız çizikler ile tek tek ilgileniriz. Gün geçtikçe matlaşan metal parçaları, en uygun parlatıcılar ile parlatırız. Çantanın kalıbını destekleyen; fitil, boru, perçin, vida ve saplamaları kontrol ederiz. Kokan bir çanta, yırtık bir astar, çatlak bir deri de gözümüzden kaçmaz ve sonuçta çantanızı, her detayına özen göstererek yeniye en yakın durumuna getiririz.

 • Askı Ayarlama: Çanta taşınırken kullanılan askı, şerit, bant gibi tutamaçlar için sizden gelen uzatma ve kısaltma taleplerini de karşılıyoruz. Kopmuş parçalar içinse, tercihen onarımla, yoksa yenisini alarak çözüm üretiriz.

Diğer çanta kuru temizleme ve bakım hizmetlerimiz için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Çanta Temizleme ve Sık Sorulan Sorular

Çanta Makinede Yıkanır mı?

Çanta makinede yıkanır mı sorusunun cevabı, çok istisna durumlar hariç hayırdır. Çünkü, çantaların hemen hemen hepsi, bu sayfada detayları verildiği gibi, hassas bir yapıya sahiplerdir. Çanta, evdeki çamaşır makinesine atılır ve suyla yıkanırsa, çantanın ona şeklini veren hassas yapıları, kalıcı olarak zarar görür.

Hiçbir deri çanta yıkama için uygun değilken, başta süet, nubuk çantalar olmak üzere, astarlı ve aksesuarlı bütün çantaların suyla temaslarından özellikle kaçınmak gerekir.

Makinede yıkanabilen çantalara istisna olarak, bez çantalar verilebilir. Çantanın aksesuarı olmadığı ve iç, dış her yerine hakim olduğunuz için kötü bir sürprizle karşılaşma olasılığınız son derece düşüktür. Bu durumda da, işlem yapmadan önce bakım etiketindeki talimatlara uymanızı tavsiye ederiz.

Çanta Ütülenir mi?

Çantaları geleneksel yöntemlerle ütülemek, bir çantayı yıkamak kadar istisna ve kaçınılması gereken bir durumdur. Her çantanın kendine özgü bir formu, genelde sert kıvrımları vardır ve ütü kullanarak sıcak buhar vermek, bu detaylara zarar verecektir. Aksesuarlara ve deri çantalara, ütünün hiç değmemesi ise bir gereklilik değil, zorunluluktur.

Çantada üstesinden gelmek istediğiniz kırışıklıklar varsa, bunlar için hiç riske girmeyip Dry Center’ın ütüleme uzmanlığından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Çanta Temizliği Ne Kadar Sürer?

Sadece temizlik yapılacaksa, çanta kuru temizleme 1-2 gün sürer. Bu süre, yapılacak bakımların sayısı ve kapsamına göre uzamaktadır, özellikle de, kapsamlı çanta boyama ve parça değişimlerinde.

Çanta Kuru Temizleme Fiyatı Ne Kadar?

Çanta kuru temizleme fiyatları, giysilerdeki kadar standart olamamaktadır. Çünkü; çantaların bakım çeşitliliğinin fazla, el işçiliğinin yoğun olması, fiyat listesi üzerinde çok etkilidir. İyi haberse; çantanızla ilgili bilgi ve görsel alarak, sizinle ortalama bir çanta temizleme fiyatı paylaşabiliyor olmamızdır.

Çanta Kuru Temizleme Yapılır mı?

En sevdiğiniz çantalardan birine bakım yaptırmak istiyorsunuz ve o çanta kuru temizleme yapılır mı bilmiyorsunuz; o halde, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Hangi Model Çantalar Kuru Temizleme Yapılır?

Dry Center; abiye çanta, askılı çanta, bebek bakım çantası, bel çantası, bowling çanta, çapraz çanta, clutch, el çantası, evrak çantası, file çanta, hafta sonu çantası, hasır çanta, heybe çanta, hobo çanta, kese çanta, kol çantası, kutu çanta, laptop çantası, makyaj çantası, messenger çanta, okul çantası, omuz çantası, plaj çantası, portföy çanta, postacı çantası, satchel çanta, sepet çanta, shopper çanta, sırt çantası, spor çantası, torba çanta, tote çanta, traş çantası modellerindeki kadın, erkek çantalarını kuru temizleme yapar.

Hangi Özellikteki Çantalar Kuru Temizlemeye Verilir?

Çanta temizleme hizmetlerimiz, çok çeşitli özellikteki çantaları kapsar: Askılı, boncuklu, bez, büzgülü, çapraz askılı, çizgili, derili, desenli, düğümlü, fermuar detaylı, incili, kapaklı, kaplamalı, kapitone, kırçıllı, kilitli, kiss lock, leopar desenli, metal askılı, metalik, nakışlı, payetli, pilili, pullu, püsküllü, örgülü, simli, suni, suni incili, süslemeli, şallı, taş detaylı, taşlı, termik, troklu, vintage, zımbalı, zıt renkli, zincirli çantalar, kuru temizlemeye verilebilir. Temizlik için verilen çantalar; mini, büyük, küçük, geniş gibi farklı boyutlarda, siyah, beyaz, canlı, pastel gibi farklı renklerde olabilir. Beyaz çanta temizliği, diğer renk çantalara göre daha uzun sürer.

Kuru Temizleme Yapılan Çanta Kumaşları

Kuru temizleme yapılabilen deri çantaların bazıları: Orijinal deri (dana, kuzu, malak, manda derisi), egzotik deriler (deve kuşu, timsah, yılan derisi, vachetta deri), süet, nubuk, napa, vizon, suni deri ve rugan (parlak suni deri) deridir. Kuru temizlemeye verilen kumaş çantalar; denim (kot), ipek, hasır, naylon, pamuk, poliüretan, polyester, kadife, kanvas, keten, mikrofiber, saten, yün olarak sıralanabilir. Bunlarla sınırlı olmayıp üretiminde; sert plastik, bir PVC türü olan vinil veya başka materyaller kullanılan çantaların da temizliğini yapabiliriz. Kuru temizleme için uygun olmayan çantalara, diğer gelişmiş tekniklerimizle bakım uygularız.

Her Marka Çanta Kuru Temizlemeye Verilir mi?

Evet, bütün markalar için çanta kuru temizleme hizmeti veririz. Değerinden bağımsız olarak, en iyi çanta temizliği, bakımını sağladığımız bazı çanta markaları:

çanta temizleme
 • Adidas, Aeropostale, Alexander McQueen
 • Balenciaga, Balmain, Bally, Beymen, Bottega Veneta, Brunello Cucinelli, Burberry
 • Calvin Klein, Carrera, Chanel, Chloe, Christian Dior, Christian Louboutin, Coach, Columbia
 • David Jones, Derimod, Desa, Divarese, Dolce&Gabbana, Dsquared2
 • Eastpak, Emporio Armani, Etro
 • Fabrika, Fendi, Fjallraven Kanken, Fossil
 • George Hogg, Giuseppe Zanotti, Givenchy, Guess
 • Hermes, Herschel, Hugo Boss, H&M
 • Jack Wolfskin, Jil Sander, Jimmy Choo
 • Kaft, Kate Spade, Kenzo, Kipling, Koton
 • Lacoste, Lana Marks, Lancaster, Lanvin, Laura Ashley, Loro Piana, Levi’s, Loewe, Longchamp, Louis Vuitton, Love Moschino
 • Mango, Massimo Dutti, Matraş, Michael Kors, Missoni, Miu Miu, Moncler, Montblanc
 • Network, New Era, Nike, Nine West, North Face
 • Pierre Cardin, Polo, Prada,Puma
 • Ralph Lauren, Reebok
 • Salvatore Ferragamo, Samsonite, Sandro, Santoni, Stella McCartney, Superdry
 • The Marc Jacobs, Tod's, Tom Ford, Tommy Hilfiger, Tory Burch, Tumi
 • Valentino Garavani, Versace, Vero Moda, Victoria’s Secret, Victorinox
 • Yargıcı, YSL (Yves Saint Laurent)
 • Zadig&Voltaire, Zara

Bize Ulaşın

 • Telefon: 444 4 379 (DRY)

 • Faks: 0216 428 48 70

 • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!