dry center reklam alanı

Halı Yıkama

halı yıkama

Dry Center Halı Yıkama

Halı yıkama ile yalnızca halıda oluşan kir ve kötü kokular değil, ayrıca halı elyafında yer edinmiş mikroskobik organizmalar da temizlenmiş olmaktadır. Periyodik olarak halı temizliği, halının ömrünü uzatmaktadır.

Adrese Servis

Adrese Servis: 444 4 379 (DRY)

Dry Center, İstanbul Halı Yıkama için adrese servis hizmeti vermektedir.
444 4 379 (DRY) No'lu Ara Temizlensin hattından bize ulaşabilirsiniz.

Halı

Halı

Halı, sentetik veya doğal liflerin bir alt tabana kalıcı şekilde geçmeleri suretiyle üretilen, tekstilden daha yumuşak bir zemin kaplamasıdır. Halı yüzeyi, hav olarak anılır ve doğası gereği kesimli, ilmekli veya bu ikisinin karışımı olabilir.

Yerinde Yıkama Hizmetleri

Yerinde Yıkama Hizmetleri

Duvardan duvara halıların profesyonel ekipmanlar kullanılarak yıkanması ayrı bir önem taşır.

Koltuk Yıkama

Koltuklar, daha temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmada önemli bir role sahiptirler.

Halı Tarihi

Halı Tarihi

Dünyada bilinen en eski halı, bir İskit Prensinin donmuş olan mezarında bulunmuştur.

Halı Tarihinde Türk Etkisi

Koltuklar, daha temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmada önemli bir role sahiptirler.

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Halıdan Leke Çıkarma

Çay ve Kahve Lekesi (%70)
Genelde çıkarılabilmesine rağmen tanen lekelerinin halı temizleme işleminden sonra kalıcı lekeler bırakabilme riski vardır. Dökülen çay, kahve genellikle sıcak olduğu için...

Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı

Halı Bakım, Kullanım Tavsiyeleri

İster yeni bir ev alıyor ister evinizi satıyor olun, halılar bu süreçte çok önemli bir yer kaplarlar.

Kedi veya köpek gibi evcil hayvanlar ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, istenmeyen kazalar her an olabilir.Halı Yıkama ve Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Düzenli halı yıkama halının ömrünü uzatır mı?

Halılarınızın yıpranmasına neden olan şey halıya basılmasından çok, halıda kir birikmesidir. Kirli halıya basılması; kirin, halının...

Kim halıya bir bardak çay, kahve veya kola dökmemiştir ? Özellikle halının üzerine birşey döküldükten hemen sonra halının üzerinde oluşan sıvıların, kuru veya nemli bez veya kağıt havluya...

Halı Yıkama Programı

Halı Yıkama Programı

Dry Center, CarpetClean Soft Halı Yıkama Programı ile yapılan her işlemi anlık olarak takip etmektedir. Halıların teslim alınmasından yıkama işlemine ve hazır hale getirilmesine kadar bütün işlemler kayıt edilir.

Halı Yıkama Şampuanı

Halı Yıkama Şampuanı

Derinlemesine halı yıkama için mutlaka kaliteli bir halı yıkama şampuanı kullanılması gerekir. İyi bir halı şampuanı ile oluşan köpük, kirleri halıdan mıknatıs gibi çekecektir.

Kuru Temizleme Genel Tanımlar

Halı Yıkama Makinası

Halı yıkama işleminde yarı veya tam otomatik halı yıkama makinası kullanılır. Halı yıkama makinaları, halı yıkama fabrikasının ihtiyaçları göz önünde tutularak alınmalıdır.

Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Ev veya sanayi tipi makinalar satın alırken, halı yıkama makinası fiyatları en önemli kriterlerden birisidir. Paranızı boşa harcamamak için bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Halı Nasıl Yıkanır

Halı Nasıl Yıkanır?

Halıların nasıl yıkandığını bilirseniz halınız için en uygun halı yıkama yönteminin ne olduğuna da kolaylıkla karar verebilirsiniz. Bu sayede halılarınız, orijinal elyaf yapılarını uzun süre koruyabilecektir.

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama işlemi; toz alma, yıkama, durulama, kurutma, kalite kontrol ve paketleme gibi birbirini takip eden belli aşamaların sırasıyla yapılmasını gerektirir.

Halı Yıkama Firmaları

Halı Yıkama Firmaları

Halı yıkama firması seçerken dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgi sahibi olmanız halı yıkama firmaları arasından en doğru tercihi yapmanızı sağlayacaktır.

Kuru Temizleme Araştırmaları

Halı Yıkama Fabrikaları

Halı yıkama fabrikaları, halıları temizlemek üzere kurulan yıkama fabrikalarıdır. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir'de sayıları sürekli artmasına rağmen birçok halı yıkama fabrikası, standartlarda halı yıkayamamaktadır.

Halı Yıkama Ek Bilgiler

Dry Center'ın halı yıkama hizmeti verdiği İstanbul İlçeleri: Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu'dur.

Yataktan kalkıp ayağınızı yumuşak ve temiz bir halıya koymak gibisi yoktur. Halı zeminlerinizi düzenli olarak temiz tutarak içinde bulunduğunuz mekanı daha çekici, yaşanabilir ve sağlıklı kılabilirsiniz.

Dry Center Fiyat Listesi'nde halı yıkama, yerinde halı yıkama ve koltuk yıkama hizmetlerinin fiyatlarını bulabilirsiniz. Aynı listede, overlok ve saçak tamiri gibi halı bakım hizmet fiyatları da yer almaktadır. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan faktörler içinse halı yıkama fiyat listesi sayfasına göz atabilirsiniz.

Duvardan duvara halıların profesyonel ekipmanlar kullanılarak, uzman ekipler tarafından yıkanması ayrı bir önem taşır. Yerinde halı yıkama ihtiyacınız için Dry Center'dan hizmet alabilirsiniz.

Halılar, evin filtresi gibi davrandıklarından dolayı kirleri kolaylıkla hapsederler. Bu kirler düzenli olarak temizlenmediğinde, zaman içinde halının dokumasına ve elyaflarına işleyerek daha derinlemesine nüfuz ederler. Periyodik olarak yapılan yıkama veya temizleme işlemleriyle bu tür toksin ve lekeler giderilir, halı yeni bir görünüme kavuşur. Halıların derinlemesine temizlenmesiyle ilgili olarak halı yıkama neden uzmanlık ister sayfasındaki bilgiler işinize yarayabilir.

Farklı cinste halılar için farklı temizlik yöntemleri gerekir. Örneğin, olefinden yapılan nispeten ucuz halılar, temizlik ürünlerinin içerisindeki kimyasal maddelere ve neme karşı çok dayanıklıdır. Fakat, hem naylon hem de yün halılar için aynı durum geçerli değildir. Naylon ya da yün halıların temizlenmesi söz konusu olduğunda, kuru temizleme veya vakumlu yıkama yönteminin kullanılması gerekebilir. Özellikle, ilmikleri çok sıkı olduğu için bazı yün halıların içerisine sıvı şampuanların girmesi çok zordur. Bu tarz durumlarda, buharlı halı yıkama yönteminin kullanılması daha iyi sonuçlar verir. Naylon ve olefin halıları yıkamadan önce, lekelere müdahale etmek yerinde olacaktır. Halıları temizlerken sert fırça kullanılmamasına da her zaman dikkat edilmelidir. Bu yöntemler sayesinde, pahalı halılarınıza hiçbir zarar gelmez.

Bazı halı cinsleri ise çok kalın olduklarından dolayı kirler halının içerisine işleyemez veya lifler arasında toplanamaz. Kirler, halının içerisine geçerse de halıyı temizlemek gerçekten çok zordur. Bu yüzden vakumlu makinalar kullanarak sık sık süpürmek, derinlemesine halı yıkama işlemine kadar halınızın hem temiz hem de güzel görünmesi için aksatılmamalıdır. Bununla birlikte, halınızı süpürürken fırçalı uç kullanmayın. Çünkü, fırçalar, halı ilmiklerini kopararak halının tüylenip dökülmesine neden olabilir.

Halıların sağlıklı bir ortama katkıda bulunmalarını sağlamak üzere temiz tutulabilmeleri için alınması gereken bazı önlemler vardır. Halının üstünde ayakkabılarla dolaşmak halıyı kolaylıkla kirleterek lekeli bırakır. Ayakkabıları kapının önünde çıkarmak, Türk toplumunda iyi bir adettir. Çünkü, kapının önüne içeri girmeden önce kir parçacıklarını ayakkabıların altından silecek kalın bir paspas koymak bile halının kirlenmesinin önüne geçemeyecektir.

Halı yıkama makinaları, genel itibariyle ısıtma ünitesi, pompa, tank, hazneler ve vakum gibi ünitelere sahip temizlik ekipmanlarıdır. Makina alarak temizliği kendi yapmak isteyenler için halı yıkama makinası nedir yazımız yol gösterici olabilir.

Buradaki bilgileri yararlı bulduysanız, konunun devamı niteliğinde olan açıklamalara halı yıkama genel bilgiler bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!