dry center reklam alanı

Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı

Kedi veya köpek gibi evcil hayvanı olan kişiler, halılarını temiz tutmanın önemli bir sorun haline gelebileceğini bilirler.
Bir evcil hayvan ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, istenmeyen kazalar arada sırada meydana gelebilmektedir. Genellikle, evcil hayvanlar siz farkına varmadan da bu pislenmelere neden olabilirler.

Halı üzerindeki lekelerle ve kokularla baş etmenin anahtarı hemen harekete geçmektir. Bir pislenmeyi, lekeyi ne kadar çabuk bulur ve çıkarırsanız, geriye o kadar az leke veya koku kalacaktır.

Leke, halının üzerinde fazla kalır veya halı, lekeden tamamen arındırılamazsa; halı elyafında kalıcı zararlar oluşabilir.
Hayvanınızın idrarının, kusmuğunun halı elyafına işlemesi, halıda renk atmasına neden olmakla kalmayacak aynı zamanda istenmeyen kokuların giderilmesini de zorlaştıracaktır.

Evcil Hayvanlardan Kaynaklanan Lekelerin Çıkarılmasına İlişkin Bilgiler

Böyle pislenmeleri ve lekeleri çıkarmanın bir takım yolları mevcuttur: piyasadan satın alınan veya evde hazırlanan leke çıkarıcılarla denemeler yapma, halı üzerinde derin ve noktasal işlemler yapma vs. Bunlar işe yarayabilir, fakat aynı zamanda halınıza zarar verme riski de yaratırlar.

Bu nedenle pislenme ve lekeler için uygulanan acil müdahelelerden sonra yapılması gereken derinlemesine halı temizleme işlemi için profesyonel bir halı yıkama firmasının tercih edilmesi en etkili çözüm olacaktır. Profesyonel halı yıkama işlemi için Dry Center Halı Yıkama Servisinden hizmet alabilirsiniz.

Yine de her şeyden önce, halınızın koku yaratmamasını sağlamanın en iyi yolu, böyle bir sorunla karşılaşılmasını en baştan engellemektir.
İyi eğitimli hayvanlar, temiz tutulan hayvan tuvaletleri ve sık değiştirilen gazeteler gibi önlemlerle her şeyi engelleyemeseniz bile, bu şekilde evinizdeki veya işyerinizdeki halınızın ömrünü uzatabilir, daha lekesiz ve kokusuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Halınızdaki Evcil Hayvan İdrarı veya Kusmuğu Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Halınızın üzerindeki idrar veya kusmuk benzeri pislenmeler sadece halı yüzeyinde kalmaz, halı elyafına işler ve halının hem astarını hem de altındaki döşeme malzemesini yıpratır.

İdrar veya kusmuk kuruduğunda; sıvı buharlaşır, fakat bu pislenmenin neden olduğu etkileşim daha yoğun ve daha keskin kokulu olur. Evde yapacağınız yüzeysel temizleme işlemi bu pislenmeleri ve kokuyu tamamen çıkaramayacaktır.

Bu yüzden düzenli olarak yapılacak profesyonel halı yıkama işlemleri bu tarz pislenmelere karşı halılarınızı uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!