dry center reklam alanı

Halı Şampuanı

Halı Şampuanı Nedir?

Halı şampuanı; halıları ve kilimleri temizlemek için kullanılan, özel formüle sahip sıvı deterjan bileşiktir. Halı yıkama şampuanı kullanılmasının arkasında yatan fikir, halının havından ovularak dışarıya alınan kir parçacıklarına saldıran ve onları askıya alan kalın bir köpük yaratmaktır. Daha sonra bu kirli köpük kalıntıları, durulama veya vakumlama yoluyla halıdan uzaklaştırılabilir.

İyi bir halı şampuanı, en iyi şekilde randıman sağlamak için önemli miktarda uzun süre kalıcı köpük yaratabilmelidir.
Bu, halı şampuanı içeriğinde saç yıkama şampuanında bulunanlara benzer terkip maddelerinin kullanılması anlamına gelmektedir.

Neden Halı Yıkama Şampuanı Kullanılır ?

Halılarınız kirli görünüyorsa kaliteli bir halı yıkama şampuanı ile iyi bir şampuanlama yapmanın zamanı gelmiş demektir.
Halı üzerinde her gün yürünmesi nedeniyle halı elyaflarına karışan bütün kirleri periyodik olarak yıkayıp çıkarmak için iyi bir halı şampuanı ile halıyı derinlemesine temizlemek gerekir.

Halı şampuanı ile derinlemesine temizlik yapılmadığı takdirde halı veya halı kaplı zemin üzerinde biriken tozlar, yiyecek ve içecek döküntüleri, halı elyaflarını telafisi olmayacak şekilde kirleterek kötü kokulara ve halının alt tarafında küf oluşumuna neden olabilir. Sonunda bu maddelerin oluştuğu noktalarda halıda çürümeler görülebilir.

Düzenli olarak halı şampuanı ile halının temizlenmesi ve şampuanlanması halınızın hoş kokmasını da sağlayacaktır.

Evde Halı Yıkama Şampuanı Kullanmayın!

Halınızı elektrik süpürgesiyle düzenli olarak temizleyin ve temizlemek için sıvı halı şampuanları kullanmayın. Saçınızı şampuan ile yıkadığınız ve şampuanı tamamen durulamayı başaramadığınız oldu mu? Aynı şey halınız ve halı şampuanı için de geçerlidir.

Halı şampuanı, evde yapılan durulamayla tamamen uzaklaştırılamaz ve geride yapışkan bir kalıntı bırakır. Halı şampuanının neden olduğu bu kalıntı, büyük bir mıknatıs gibi ayaklarınızın altındaki kirleri halıdan çeker. Bu durumda ayaklarınız, ayakkabılarınız temizlenir ve halılar daha kısa sürede, daha fazla kirlenir.

Bunun yerine derinlemesine halı yıkama hizmeti için Dry Center Halı Yıkama Servisi ile temasa geçmeniz halı şampuanı ile yaşadığınız sorunların önüne geçmenizi sağlar.

Profesyonel Halı Yıkama Hizmetinin Faydaları

Dry Center’ın verdiği profesyonel halı yıkama hizmeti ile halıların noktasal ve genel olarak şampuanlaması, halınızın mümkün olduğunca yeni görünmesini sağlar. Kaliteli halı şampuanı ile desteklenen halı yıkama işlemi, halı elyaflarını yumuşatır ve kabartır.
Ayrıca halınızın satın aldığınız zamanki rengini solduran kir tabakasını ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur.

En önemlisi de profesyonel halı yıkama, halınızın ömrünü uzatarak halılarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!