dry center reklam alanı

Halı Yıkama Neden Uzmanlık İster ?

Halıların yıkama işlemlerinin zor ve zahmetli olduğu söylentileri ile güvenilir firmaların sayısının azlığı, halı sahiplerinde sürekli bir kaygı meydana getirmiştir. Fakat, halılarınızı temiz tutmanın yolu; halı yıkama firması seçerken bazı basit ipuçlarına dikkat etmekten geçer.

Halıların düzgün şekilde temizlenmesi, büyük ölçüde halının cinsine bağlıdır. Farklı halı çeşitleri; nem, küf, lekeler gibi maruz kaldıkları durumlara karşı farklı temizleme metotları gerektirirler.
Örneğin; halıda doğal ya da sentetik lifler kullanılmış olabilir. Doğal liflerden üretilmiş halılarda sert kimyasallar kullanmak, halınızın liflerine ve rengine kalıcı zararlar verebilir.
Bu yüzden, halı yıkama firmasına yapılacak işlemle ilgili sorular sormanız, firmanın uzmanlığını anlamak konusunda size yardımcı olabilir.

Halıların temizliği hakkında birkaç kural vardır. Farklı cinste halılar için, farklı halı yıkama yöntemleri gerekir.
Örneğin; olefinden yapılan ucuz halılar, yıkama ürünlerinin içerisindeki kimyasal maddeler ile neme karşı çok dayanıklıdır. Fakat, naylon ve yün halı yıkaması söz konusu olduğunda aynı durum geçerli değildir.
Naylon ya da yün halılar için kuru temizleme veya vakumlu halı yıkama yöntemini kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir.

Halı yıkama sırasında kullanılan temizlik malzemeleri de, yapılan temizleme işleminin kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir.
İdeal bir halı yıkama şampuanı içeriğinde, bolca köpük oluşturmak için sodyum loril sülfat kimyasalı ve leke çıkarmak için anyonik özellikte deterjan bulunmalıdır. Düşük kalitedeki temizlik malzemeleri, yıkama sonrasında halının temizlenememesine, mat görünmesine hatta bozulması gibi sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabilmektedir.
Yıpratıcı etkisi olan halı yıkama işlemleri sonunda, halıların kullanım süreleri önemli ölçüde azalmaktadır. Halı yıkama firmaları, fabrika içinde yapılan temizleme işlemiyle, halıların temiz olması kadar zarar görmemelerini de hedeflemelidirler.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!