dry center reklam alanı

Halı Yıkama Şampuanı

Halı yıkama şampuanı, halı ve kilim temizliğinde kullanılmak üzere üretilen bir çeşit halı şampuanıdır. Piyasada satılan birçok halı yıkama şampuanı vardır. Halı yıkama işinde tecrübeliyseniz, köpürmeyen bir halı yıkama şampuanı için ödenen paranın boşa gittiğini de öğrenmişsiniz demektir. Halı yıkama fabrikaları tarafından halıdaki kir, toz ve diğer pisletici maddeleri uzaklaştırabilmek için güçlü ve bol köpük yaratan halı yıkama şampuanlarının tercih edilmesindeki sebep de budur.

Halı yıkama şampuanı istendiği kadar köpük oluşturabiliyorsa, bu özellik sodyum loril sülfat kimyasalının doğru kullanılmasından kaynaklanır. Ayrıca bazı şampuan üreticileri, halı yıkama şampuanı içeriğinde, saç yıkama şampuanı içeriğinde bulunan bazı maddelerden de yararlanırlar.

Halı Yıkama Şampuanı Hakkında Bilgiler

Halı Yıkama Şampuanı Gelişimi

Son 20 yılda halı yıkama sektörü uzun bir yol kat etti. Halı yıkamak, bir zamanlar daha çok uğraş ve zaman gerektirirken, modern halı yıkama şampuanları bugün piyasadaki her tip halıyı derinlemesine temizleyebilmektedir. Bu sayede, büyük halıları temizlemek için ihtiyaç duyulan çalışma zamanlarında bile kaliteli bir halı yıkama şampuanı ile hatırı sayılır şekilde düşüşler olmuştur.

Halı yıkama şampuanı, ilk olarak iş yerlerinde ve kamu binalarındaki duvardan duvara halılar için ortaya çıktı. Temizlik personeli tarafından kullanılan halı yıkama şampuanları, akşamları uygulanarak ertesi sabah çalışanlara temiz ve ferah bir çalışma ortamı bırakıyordu.

Halı yüzeyleri daha sert tüylü olmaya başladıkça, kısa ve kaba tüyler için tasarlanmış halı şampuanı çeşitleri de satışa sunulmaya başlandı. Bugün evlerde, iş yerlerinde ve halı yıkama fabrikalarında kullanılmak için çok çeşitli özelliklerde halı yıkama şampuanı üretilmektedir.

Halı Yıkama Şampuanı Gereksinimleri

Halı yıkama makinası ile yapılan işlemler sırasında kullanılan halı yıkama şampuanı, halı elyafının derinine kadar işleyen kirlere, tozlara, pisliklere tutunarak halıya zarar veren bu maddelerin durulama sırasında halıdan uzaklaştırılmasını sağlar.

Halı şampuanı kullanılarak yapılması gereken derinlemesine yıkama işlemine gereken önem verilmezse, halı elyafının liflerinde biriken kirler, tozlar ve döküntüler zamanla hoş olmayan kokulara ve yıpranmalara neden olacaktır. Bu koşullar altında, halının bazı yerlerinde kopmalar ve dökülmeler olması da kuvvetle muhtemel gerçekleşecek bir durumdur.

Periyodik olarak uzman halı yıkama firmaları tarafından halı yıkama şampuanı kullanılarak yapılacak olan yıkama işlemi, halılarınızın orijinal formlarını uzun süre korumalarını sağlayacaktır.

Evde Halı Yıkama Şampuanı Kullanımı

Halı yıkama sektörünün gelişmesi ve ev tipi halı yıkama makinaları üretilmesiyle evde kullanılmak için çeşit çeşit halı yıkama şampuanları, market raflarındaki yerlerini almaya başlamışlardır.

Bununla birlikte evde halı şampuanı kullanılmasının en büyük sakıncası, şampuanın halıdan tamamen durulanamamasıdır. Halı yıkama şampuanı, evde halı yıkarken su kullanımı minimumda tutulması gerektiği için birçok durumda halıdan kolaylıkla arındırılamaz. Halı üzerinde kalan halı yıkama şampuanı ve deterjanı kalıntılarının hem kötü kokulara hem de halının daha çabuk kirlenmesine neden olacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Evde halıyı durularken fazla su kullanmaksa daha büyük sorunlara yol açar. Örneğin; şampuanı halıdan durulamak için halıyı fazla ıslatırsanız, bu sefer de ıslanan halının kurutulamaması ve bunu sonucunda da küflenmesi sorunu ortaya çıkar.

Bu sebeplerden dolayı halılarınız için evde halı yıkama şampuanı kullanmayı sadece zorunlu durumlarda düşünmenizde fayda vardır.

Halı Yıkama Fiyatları Üzerinde Şampuanın Etkisi

Halı yıkama fiyatları, birçok faktörden etkilenir ve bu faktörlerden birisi de halı yıkama şampuanı kullanımıdır.
Doğal özlü ve kaliteli halı yıkama şampuanı kullanan firmaların halı yıkama fiyatları, halı yıkarken az dozda ve ucuz şampuan kullanan firmaların halı yıkama fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek kalır. Düşük kalite ve düşük halı yıkama fiyatları prensipleriyle çalışan halı yıkama firmalarından birini tercih ettiğinizde, halınızın tam olarak temizlenmeyeceğini de en baştan kabul etmiş olursunuz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!