dry center reklam alanı

Halı Yıkama

Halı yıkama, hem yere serilen halılarınızın hem de duvardan duvara halılarınızın temiz ve sağlıklı kalmasının en etkili yoludur.
Çok sık kullanılmayan veya insan trafiği fazla olmayan evlerde bile halılar; tozlanmaya, kirlenmeye, gıda döküntülerine, bakterilere, uçucu özellikteki organik bileşiklere ve başka pek çok zararlı maddeye sıklıkla maruz kalır. Halıları düzenli olarak süpürmek, yüzeysel temizleme için etkili olurken, halı yüzeylerinin altında biriken zararlı maddeler ancak halı yıkanarak temizlenebilmektedir.
Düzenli halı yıkama, halıları derinlemesine temizleyerek onları uzun süreler kullanmanızı sağlamakla kalmaz, daha rahat nefes aldığınız sağlıklı bir yaşama mekanı oluşturmanızda da size yardımcı olur.

Halı yıkama sıklığı; halınızın bulunduğu odanın kullanım yoğunluğu, halınızda lekeler oluşup oluşmadığı, evinizde çocuk veya ev hayvanı bulunup bulunmaması veya ev sakinlerinin alerjisi olup olmaması gibi durumlara göre artabilmekle beraber, birçok uzman halıların yılda en az 2 kez profesyonel olarak yıkanmasını tavsiye etmektedir.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları, halı yıkama firmaları arasında o kadar değişkenlik gösterir ki, başınızın dönmemesi içten bile değildir. Peki, nasıl oluyor da fiyatlar arasında bu kadar farklılıklar olabiliyor? Bu sorunun en kestirme cevabı, firmaların halı yıkama kaliteleri arasında da uçurumlar olmasıdır. Halı yıkama fabrikaları, özellikle de tek kozları düşük fiyat olanları, halının yıkanması sırasında standartları karşılamak gibi bir tutum içinde olmaktan çok uzaktırlar. Yıkama işlemi sırasında kullanılan halı yıkama şampuanı, durulama esnasında akıtılan su, lekelere müdahele etmek için kullanılan leke çıkarıcılar ve kısılabilecek bütün maliyetleri kısan bir halı yıkama fabrikası tarafından yapılan tek şey, halıya su tutup kurutmaktan başka bir şey değildir.
Bu yüzden makul halı yıkama fiyatları ile profesyonel halı yıkama hizmeti veren Dry Center'dan hizmet alarak, düşük standartlarda verilen halı yıkama hizmetinden ve risklerinden en baştan kurtulmuş olursunuz.

Halı Yıkama Makinaları

Halı yıkama makinası almayı düşünüyorsanız, halı yıkama makinaları sayfasında aradığınız birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Makina alırken en önemli konu, ihtiyaçlarınıza uygun halı yıkama makinaları arasından en doğru tercihi yapmanızdır. Bununla birlikte, bir makinaya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını da düşünmeniz gerekir. Düşük olmayan halı yıkama makinası fiyatları bir yana, makinanın kullanılması için gereken tecrübe ve ayırmanız gereken zaman makina almanın olumsuz yönleri olarak sıralanabilir. Halı yıkama makinası almasına rağmen hem vakti olmamasından, hem de makinanın halıyı derinlemesine yıkamamasından dolayı, aldığı makinayı hiç kullanmamış olan çok tüketici vardır.

Halı Yıkama Firmaları

Son yıllarda halı yıkama firmaları sayısında tüm Türkiye'de önemli bir artış olmuştur. Bu durum halıları için yıkama hizmeti alan tüketicilerin lehine gibi gözükse de, aslında aleyhlerine olmuştur. Çünkü; başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerdeki halı yıkama firmaları bile istenen kalite standardını henüz yakalayamamışlardır.
Standartların arttırılmasını sağlamak için Dry Center gibi profesyonel hizmet veren firmaların sayısında artış olması gerekmektedir.

Halı Yıkama Fabrikaları

Fabrika düzeyindeki halı yıkama tesislerinin en belirgin özellikleri halılar için özel yıkama, durulama, sıkma ve kurutma makinaları ile bölümlerinin olmasıdır. Ayrıca, uzman bir halı yıkama fabrikası bünyesinde; makina, el dokuma, yün, ipek, milas, bünyan, ısparta, hereke, çin, nepal, iran, shaggy gibi farklı halı çeşitleri yıkanabilmelidir.
Halı yıkama programı kullanan fabrikalarsa diğerlerine göre müşteri memnuniyetinde bir adım önde olabilirler. Zira, yazılım yönünden iyi olan programlar sayesinde halılar bütün aşamalarda takip edilerek halı yıkama hizmeti alan tüketiciye anında cevap verilebilmektedir.

Halı Yıkama Yöntemleri

Halıların yapılmış olduğu malzemeye uygun bir halı yıkama yöntemi seçilmesi, halının ne kadar süre kullanılacağını belirlediği için önemlidir.

Halı yıkama yöntemleri genellikle 5 ana kategoriye ayrılır: Şampuanlama, köpükle yıkama, kuru temizleme, buharla yıkama, derinlemesine yıkama.

Halı nasıl yıkanır sayfasında, halı yıkama yöntemleriyle ilgili detaylı bilgiler verildiği için bu bölümde evde ve halı yıkama fabrikalarında uygulanan yıkama yöntemleri arasındaki farkları açıklamaya çalışacağız.

Evde Halı Yıkama

Duvardan duvara halılar evlere de girmeye başlayınca, birçok halı yıkama makinası üreticisi, halı yıkama firmalarının iş yerlerinde yaptığı işi evde yapacak halı yıkama makinaları tasarlamaya başladı. Ev kullanımı için daha küçük ebatlarda üretilen halı yıkama makinaları, iş yerleri ve kamu binalarında kullanılacak güce sahip olmasa bile, evde halıları günlük kullanımın kirinden kurtarmak için gerekli her şeye sahipti.

Bununla birlikte halı yıkamak, uzmanlık ve tecrübe gerektirdiği için evde yapılan halı yıkama işlemleri birçok sakıncayı da beraberinde getirdi.
Bu sakıncalardan en önemlileri, yıkama işlemi sırasında suyun eksik ya da fazla kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Söz gelimi, halı yıkama makinasıyla birlikte kullanılan suyun miktarı az olduğunda halı yıkama şampuanı, halıdan tamamen uzaklaştırılamamakta, bu da halının hem kötü kokmasına hem de daha hızlı kirlenmesine sebebiyet vermektedir. Diğer yandan halı şampuanı durulanırken suyun fazla kullanılmasıysa, halının gereğinden fazla ıslanmasına yol açacağından, bu sefer de halı tam olarak kurutulamamakta, dolayısıyla da ıslak kalan halı, küf oluşumu veya çürümeyle karşı karşıya kalmaktadır.

Gerek yukarıdaki gibi istenmeyen durumlara yol açabilmesi gerekse de uzman halı yıkama fabrikaları tarafından yapılan ön leke çıkarma işleminin yapılamamasından dolayı, evde yapılacak yerinde halı yıkama işlemini sadece zorunlu kaldığınızda düşünmeniz daha isabetli olacaktır.

Profesyonel Halı Yıkama Yıkama Hizmeti

Evde halı yıkayarak kaybettiğiniz zaman ve aldığınız diğer riskler düşünüldüğünde, profesyonel hizmet veren halı yıkama firmaları ile irtibata geçmeniz halı yıkama dertlerinizle kısa yoldan vedalaşmanızı sağlayacaktır.

Bu noktada Dry Center’dan alacağınız profesyonel halı yıkama hizmeti ile halılarınızı temizletmekle kalmaz, aynı zamanda halılarınızdan daha uzun süreler faydalanmayı sağlarsınız. Derinlemesine halı yıkama, halınızın rengini solduran kir tabakasını uzaklaştıracağından halınızın gerçek renklerine kavuşmasına da yardımcı olmaktadır.

Ayrıca halı yıkama işlemi sırasında yalnızca halı yıkama şampuanı değil, her lekeye özel leke çıkarıcılar da kullanılır. Halı elyafı üzerinde kalıcı hale gelmeyen birçok leke, halı yıkama şampuanı ve leke çıkarıcı ürünler sayesinde halıdan tamamen çıkarılabilmektedir.

Evde halı yıkayarak kaybettiğiniz zaman ve aldığınız diğer riskler düşünüldüğünde, profesyonel hizmet veren halı yıkama firmaları ile irtibata geçmeniz halı yıkama dertlerinizle kısa yoldan vedalaşmanızı sağlayacaktır.

Halı yıkama ve profesyonel yıkama firmaları hakkında daha fazla bilgiye, halı yıkama genel bilgiler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!