dry center reklam alanı

Giysi Bakım Tavsiyeleri

Giysilerinizi kuru temizlemeye götürmeden önce aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Kuru Temizleme işareti veya yazısı bulunan ürünlerinizi kesinlikle yıkamayın ve mutlaka kuru temizleme ile temizletin. Bu tür ürünlerde yıkama işlemi yasak olduğundan kullanılan boyalar çoğunlukla su ile temas ettiğinde çözülmekte ve/veya ürünün kumaş yapısında deformasyon meydana gelmektedir. Sadece kuru temizleme olan ürünlerinizin su ile temas etmelerini mümkün olduğunca engelleyin. Ceket, palto, pardösü, takım elbise, bayan elbiseleri vb. giysilerinizi kuru temizleme ile temizletin.
Giysilerinizi teslim etmeden önce ceplerini kontrol edin. Unutulan maddeler temizleme işlemi sırasında giysinize zarar verebilir. Ürünlerinizi vakit geçirmeden temizletin; kir ve lekelerin giysi üzerinde uzun süre kalması sabitleşmelerine yol açar ve çıkmaları imkansız hale gelir. Lekeler hakkında temizlemecinize bilgi verin. Kuru Temizleme giysilerinizin ömrünü uzatacaktır.

Makinede Yıkama

Giysi ve diğer tekstil ürünlerinizi üzerlerinde bulunan temizleme talimatları doğrultusunda, benzer renklere göre ayırdıktan sonra yıkayın. Yıkamadan önce ceplerini boşaltın, fermuar ve çıtçıtları sabun kaçma ihtimaline karşı kapatın, düğmelerini çözün ve yakalarını kaldırın.

Elde Yıkama

Elde yıkanacak ürünlerde her zaman soğuk su kullanın. Giysiyi suya sokmadan önce sabun veya deterjanın tamamen çözülmüş olmasına dikkat edin. Çitilemeden nazikçe yıkayın ve iyice durulayın.

Kurutma

Ürününüzün temizleme talimatında kurutma makinesinde kurutulması tavsiye edilmiş ise makinede kurutun. Ürünlerinizi doğrudan güneş ışığında, rüzgarda veya kalorifer üzerinde kurutmayın. Yünlü, pamuklu, merserize ve örgülü ürünlerinizi düz bir yere sererek oda sıcaklığında kurutun. Eğer ürünleriniz askıda kurutulacaksa, bu mekanın hava akımı olan bir yer olmasına dikkat edin.

Ağartıcı Kullanımı

Ağartıcı ancak etiket talimatında tavsiye ediliyor ise kullanılmalıdır. Soğuk su ile kullanılmalı ve en fazla 1 saat uygulanmalıdır.

Ütüleme

Ütüye başlamadan önce ürünlerinizi temizleme talimatlarında bulunan sıcaklık derecelerine göre sınıflandırıp en düşük sıcaklık derecesi ile ütülemeye başlayın. Giysilerinizin hafif nemli iken ütülenmesi giysilerin yanma ve parlama riskini azaltmanın yanında kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olacaktır.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!