dry center reklam alanı

Kuru Temizleme Neden Yapılır ?

Hemen hemen tüm dünyada profesyonel kuru temizleme işletmelerinde ve Dry Center mağazalarında (Adana Kuru Temizleme, Ankara Kuru Temizleme, Aksaray Kuru Temizleme, Antalya Kuru Temizleme, Aydın Kuru Temizleme, Bursa Kuru Temizleme, Denizli Kuru Temizleme, Eskişehir Kuru Temizleme, İstanbul Kuru Temizleme, İzmir Kuru Temizleme, Isparta Kuru Temizleme, Kayseri Kuru Temizleme, Kocaeli Kuru Temizleme, Konya Kuru Temizleme, Malatya Kuru Temizleme, Mersin Kuru Temizleme, Trabzon Kuru Temizleme Şanlıurfa Kuru Temizleme Rize Kuru Temizleme Samsun Kuru Temizleme Diyarkabır Kuru Temizleme Erzurum Kuru Temizleme Gaziantep Kuru Temizleme) kullanılan "perkloroetilen" veya kısaca "perk" denilen çözücü; suyu emerek şişen, kısalan yani hidrofilik özelliği olan kumaşdaki tekstil liflerini, dokularını bozmaz. Kumaş liflerinin kuru temizleme sırasında emdikleri bu kimyasal çözücü, kurutma esnasında uçar. Çünkü perkloroetilen; 70 derecede buharlaşarak, kumaşın dokularını bozmadan, kumaş üzerinde ve bünyesinde su gibi nemlilik bırakmadan buhar olarak giysileri terk eder.

Santrifüjlü makinalar, direkt güneş ışığında kurutma ve bilinçsiz ütüleme giysilerinize zarar verir, tekstil ürünlerinizin ömrünü kısaltır.

Yapılan temizleme işleminin profesyonel ekiplerle ve kumaş özellikleri göz önüne alınarak yapılması; kuru temizleme işleminin vazgeçilmez olmasının ve milyonlarca yeni kıyafetin "Dry Clean Only" (Yalnız Kuru Temizleme - Yalnız Dry Center) diye talimatlandırılmasının bir diğer nedenidir.

  • Yünlüler; keçelenmeye ve sararmaya eğilimli kumaşlardır.
  • Pamukluların renkleri dayanıklı bir yapıya sahip değildir.
  • İpeklilerde; lekelerin çıkması profesyonel işlem gerektirir, ütülenmesi özen ister.
  • Asetat, rayon ve viskozlar; kolayca deforme olabilir, dokuları ısı artışlarına hassastır.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!