dry center reklam alanı

Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Çay Lekesi

Yaşamımızın bir parçası olan çay, Türkiye'de sudan sonra en fazla tüketilen ikinci içecektir. Bu yüzden işe gitmek için acele ederken güzelim temiz gömleğinize kaç defa çay döktüğünüzü sizin bile hatırlamanız zordur. Veya kaç defa halıdaki veya kilim üzerindeki çay lekesine yüzünüzü buruşturarak bakıp çıkarmak için uğraştınız ? Peki misafirlerinizin görmemesi için masanızdaki örtmeye çalıştığınız korkunç çay lekesine ne demeli ?
Çay lekesi oluştuğu kadar hızlı çıkarılmalıdır.

Çay Lekesi Çıkarma İşleminden Önce Uyulması Gerekenler

  • Çay lekesi için daima mümkün olduğunca en kısa zamanda müdahale edin. Eğer çay, giysi veya halı üzerinde kurumaya bırakılırsa, leke yerleşecek ve çıkarması çok daha güç olacaktır.
  • İşlem sırasında daima beyaz kağıt havlu veya bez tercih edin; aksi halde bu malzemelerin üzerlerindeki renkler veya desenler kumaşın üzerine akarak durumu daha da kötüleştirecektir.
  • Çay lekesi temizliğinde, lekenin daha az bulunduğu kenarlardan başlayıp lekenin fazla bulunduğu merkeze doğru müdahale etmeye gayret gösterin. Yoksa çay lekesi daha büyük alanlara yayılabilir.
  • Yalnızca emin olduğunuz ve yıkanabilir kumaşlara veya halıya talimatına göre işlem yapın. Doğal elyaflı, yün, ipek, keten, süet gibi narin bir kumaşlar veya astarlı giysiler sözkonusuysa, yapılan uygulamalar kumaşa zarar verebileceği gibi rengini de açabilir.

Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Çay lekesi nasıl çıkar konusunda etkili olabilen bazı yöntemler:

Dry Center Uyarı

Bu sitede, organik bir leke olan çay lekesi ve çay lekesi nasıl çıkarılır konusunda, kolay ve birçok durumda başarısı kanıtlanmış bir veya birkaç püf noktası açıklanmaktadır. Bu püf noktaları; kumaştan, halıdan ve başka yüzeylerden çay lekesi çıkarmak için size yardımcı olabilecek tavsiyeler olarak sunulmaktadır.
Dry Center, çay lekesi nasıl çıkar tavsiyeleri ile çay lekesinin ve çayda bulunan tanen asidinin neden olduğu sararmanın, bulunduğu yüzeyden tamamen çıkarılacağını garanti etmez ve yapılan müdahalelerin etkileriyle ilgili sorumluluk üstlenmez.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!