Dry Center Reklam

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar ?

Mürekkep Lekesi

Mürekkep her yerde. Tükenmez kalemlerden çocukların keçeli kalemlerine ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara kadar mürekkeple düzenli olarak karşılaşırsınız. Bu durum dikkate alındığında, şu veya bu zamanda bir mürekkep lekesi ile karşılaşmanız da kuvvetle muhtemel bir durumdur.

Mürekkep; tanımı itibariyle, lekelemeye yönelik olarak tasarlanmış bir maddedir. Silinmeye karşı doğal olarak dirençli boyalardan veya pigmentlerden yapılır. Bu nedenle kullanıldıkları malzemelerde, yazılmış veya basılmış materyallerde bulaşma olması engellenmeye çalışılır; fakat aynı zamanda yanlışlıkla kumaşa veya döşemeye bulaştıklarında çıkarılmaları güç olabilir.
Herhangi bir mürekkep lekesi çıkarma olasılığı; mürekkebin bileşimi, kumaşın tipi, lekenin kumaş üzerinde, halıdaki kalış süresi ve bilinçli leke çıkarma işlemi dahil olmak üzere bir takım faktörlere dayanmaktadır.

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkepler, bileşim olarak farklılık gösterdikleri için her tür mürekkep lekesi için aynı ölçüde etkili leke çıkarıcı bulmak mümkün değildir. Bu yüzden mürekkep lekesi çıkarılır iken en önemli sorun; çok farklı mürekkep formülü olmasında ve bu nedenle mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusuna ilişkin tek bir yanıtın olmamasındadır.
Neyse ki, mürekkep lekesi çıkarırken birçok durumda yararlanabilecek olduğunuz ve başarılı olabilen yöntemler de vardır:

Mürekkep Lekesi ile İlgili Yanlış Düşünceler

Mürekkep lekesi ile ilgili olarak en azından iki tane çok yaygın, fakat tamamen birbiriyle çelişen yanlış düşünce vardır.
Birincisi, mürekkebin kumaştan asla çıkarılamayacağı kanısıdır.
İkincisi ise genel leke çıkarıcıların bir mürekkep lekesi için her zaman çözüm olacağı şeklindedir.
Mürekkeple lekelenen bir giysinin artık kullanılamayacağından korkanlar için mürekkebin türüne, kumaşın türüne ve lekenin ne kadar zaman kumaş üzerinde kaldığına bağlı olarak değişen derecelerde umut vardır. Leke çıkarıcıların bütün mürekkep lekelerini çıkaracağına inananlar ise hayal kırıklığına karşı hazırlıklı olmalıdırlar. Bütün müdahaleler yapılmasına karşın, hiçbir yöntemle çıkarılamayan lekeler de vardır.

Dry Center Uyarı

Bu sayfalarda mürekkep lekesi çıkarma ile ilgili birçok durumda başarısı kanıtlanmış bir veya birkaç püf noktası açıklanmaktadır. Bu püf noktaları, mürekkep lekesi çıkarmak için tavsiye niteliğindedir.
Dry Center, mürekkep lekelerinin çok farklı nitelikte çeşidi olmasından dolayı mürekkep lekesi nasıl çıkar tavsiyeleriyle mürekkep lekesinin oluştuğu yüzeyden tam olarak çıkarılabileceğini garanti etmez ve mürekkep lekesi için yapılan müdahalelerden ve olası etkilerinden hiçbir sorumluluk taşımaz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!