dry center reklam alanı

Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Yapıştırıcı Lekesi

Bu sayfalarda yer alan yapıştırıcı lekesi çıkarma tavsiyeleri yalnızca yıkanabilir ürünler için geçerlidir. Birden çok kumaş çeşidi kullanılmış veya ipek, yün, keten gibi narin giysiler için Dry Center Kuru Temizleme Servisi’nden, hassas elyaf çeşitlerinden üretilmiş veya özel boyalar içeren halılar için de Dry Center Halı Yıkama Servisi’nden hizmet alabilirsiniz.

Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcı, süper bir maddedir ve üretiliş amacına uygun olarak hemen yapışır; fakat giysinize, halınıza veya sevdiğiniz masa örtüsüne bulaştığında da süper bir baş ağrısı olabilir.

Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Uhu lekesi için müdahale etmeden önce uhunun kurumasını beklemezseniz uhu etrafa yayılabilir. Uhu lekesi çıkarmada kullanılacak malzemeleri öncelikle giysinin veya halının iç tarafında deneyerek kumaş boyası üzerindeki etkisini kontrol etmeniz gerekir.

Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Birçok yerde kullanılan etiketler, çıkarılmak istendikleri zaman genellikle kalıntı şeklinde yapıştırıcı lekelenmelerine yol açarlar.

Kontakt Yapıştırıcı Lekesi (Evostick) Nasıl Çıkar?

Kontakt yapıştırıcı bulaşınca hemen soğuk suya daldırın. Yapıştırıcının kurumasına izin vermeyin.

Hayvan veya Balık Türevi Yapıştırıcı Lekeleri Nasıl Çıkar?

Bu tip yapıştırıcı lekelerinin soğuk suda çıkması gerekir; ev tipi amonyak uygulayın ve sonra durulayın. İnatçı lekeler, ılık suya konulan bir deterjana da batırılabilir.

Lateks Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Hala ıslak durumdayken ıslak bir bezle çıkarın; eğer kurumuş ise, kazıyın. Parmağa bulaşan yapıştırıcı, ovularak çıkartılabilir.

Plastik Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Islak bir bez kullanarak yapıştırıcıyı olabildiği kadar çıkarın. Asetat içermemesi kaydıyla aseton kullanılabilir.
Bazen imalatçıların kendi çözücü solüsyonları vardır.

Dry Center Uyarı

Bu sayfalarda yapıştırıcı lekesi çıkarmak için kolay ve birçok durumda etkinliği kanıtlanmış bir veya birkaç püf noktası açıklanmaktadır.
Dry Center, yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar konusunda tavsiye niteliğinde olan bu püf noktalarıyla istenilen sonuçlara ulaşılacağını garanti etmez ve uhu, bali, tutkal, japon yapıştırıcısı gibi yapıştırıcı lekeleri için yapılan uygulamalardan ve olası etkilerinden hiçbir sorumluluk taşımaz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!